SKÅL med LOCK, vitglaserad. Song dynastin (960-1279) eller äldre.

Vitglaserad. Diameter 13 cm.

Nagg, krackelyr, missfärgningar.

Alkuperä - Provenienssi

Bluett & Sons, London.

Lähtöhinta
4 000 SEK