BORDSSURTOUT, silver, bl a Hy Wikinson & Co, Sheffield, 1875-76.

5 flaskor med lock, varav ett saltkar samt ett pepparkar med silverlock. Med underdel i trä. Pepparkaret är tillverkat av en annan mästare (från Sheffield). Höjd ca 26. Flaskornas höjd ca 17-13.

Bruksslitage, repor. Smärre missfärgning.

Lähtöhinta
1 500 SEK