379821

SMYCKESET, 2+1 delar, 18k guld, Peru, 1900-talets mitt. Vikt 25,6g.

Flerfärgat guld, med dekor i form av Inka-gudomar. Hänge/brosch, oktagonal, höjd 3,5cm. Örhängen, stift, med runt hänge, längd ca4cm.

Bruksslitage. Ett stift av, medföljer löst.

Lähtöhinta
4 500 SEK