SKÅL SAMT ASK, porslin, Kina, möjlignen mingdynastin (1368-1644).

Dekor i underglasyr blått. Diammeter: 12 cm respektive Längd: 13 cm.

Slitage, repor, nagg, sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK