Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

TOILETTBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Fanerat i bla pyramidmahogny. Spegel med genombrutet krön. Bord med uppsats, 5 lådor i front. Låda i sarg. Svängda framben med snidad växtdekor. Bredd 109, djup 51, höjd ca 175 cm.

Fanerskador. Anlupet glas. Spegel fäste med skada. Fanerresning. Slitage. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 500 SEK