MINIATYRKANNOR, 3 st, silver, utländska stämplar. 1800/1900-tal. Total vikt ca 235 g.

Kaffekannor med lock, 2 st, kanna med pip. Driven dekor av rocailler, pålagd dekor i form av maskaroner. Handtag av svärtat trä. Ben med fästen i form av maskaroner. Höjd 8-9 cm.

Ett lock saknas. Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK