GARDINHÅLLARE samt GARDINOMTAG, ett par, 1800-tal.

Runda hållare med dekor av putti med blomsterkorg i relief, diameter 7,5cm. Omtag i form av myntlikande kedjor, motiv med blomma och sexuddig stjärna, längd 68 cm vardera.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK