383468

SKÅL, glas, Bertil Vallien, Kosta Boda Atelier, signerad.

Blåtonad glasmassa med flytande dekor och delvis sandblästrad yta. Inneslutna bubblor. Numrerad 3363589002/500. Höjd 26, diameter 40 cm.

Slitage. Botten med repor.

Alkuperä - Provenienssi

Dr. Nils Stormby.

Lähtöhinta
1 500 SEK