SKÅLFAT MED LOCK, silver, London, otydliga stämplar, troligen 1821. Totalvikt ca 430 gram.

Skålfat med rund form och konturerad kant. Både lock och skålfat med crestmärke. Diameter ca 19 cm.

Slitage och repor. Troligen senare lockknopp.

Lähtöhinta
2 000 SEK