SALONGSMÖBLEMANG, 5 delar, gustaviansk stil, 1910/20-tal.

Förgylld och bronserad. Badkarssoffa, ett par karmstolar, ett par stolar. Ryggkrön med skuren ros. Dekor av pärlstav. Raka kannelerade ben. Soffans längd 218 cm.

Slitage, förgyllningsbortfall, smärre skador. Fläckar. Textilband löst. Fogar med glipor.

Lähtöhinta
15 000 SEK