384884

GRÖTSKÅL, tenn, Hans Petter Nelander, Arboga, troligen 1835.

Rund form. Två hänklar. Krönt av knopp. Diameter 25cm, höjd ca 17cm.

Bruksslitage. Bucklor. Sprickor. Skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK