BORDSLAMPA, formgiven av Henri Mathieu, 1900-talets andra hälft.

Vitmetall med orangelackerad insida. Höjd 57 cm.

Slitage, repor, något vinglig (skärmen något lös). Funktion ej kontrollerad.

Lähtöhinta
2 000 SEK