SÄNGGAVLAR, ett par, modell 960, Josef Frank, Svenskt Tenn. Formgiven 1939.

Mahogny med peddigflätad rotting. Resårbotten som fäster direkt på gavlarna. Klädsel och överdrag linnekretong från Svenskt Tenn. Yttermått: längd 208 bredd 109 höjd 68 resp 78 cm.

Slitage. Fläckar. Skador på klädsel och överdrag. Mindre skador på rotting.

Lähtöhinta
3 000 SEK