VAS SAMT FAT, Kina, sannolikt 1800-tal.

Vas med dekor av fåglar och bladverk mot gul botten, höjd 15 cm. Fat med dekor av insekter och bladverk, diameter 23 cm.

Vas med smärre nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK