BYRÅ, sengustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Svärtad samt klädd i tyget "Hawaii", Josef Frank för Svenskt Tenn. Tre lådor. Längd 91, djup 46, höjd 79 cm.

Lättare ytslitage. Senare ytbehandling. Ett bakben med lagningar. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
5 000 SEK