BYRÅ och AVLASTNINGSBORD, 1900-tal.

Byrå i ek med tre lådor, längd 63, bredd 33 och höjd 50. Avlastningsbord i idegran med mässingsbeslag, längd 40, bredd 40 och höjd 56 cm.

Smärre slitage. Byrån med smärre sprickor på skivan.

Lähtöhinta
1 500 SEK