BRUDPALLAR, ett par, 1800-talets andra hälft.

Svärtat trä. Stoppad samt klädd med petit point-broderi. Diameter 26, höjd 10 cm.

Bruksslitage, kompletterade. Ställvis saknas broderiet.

Lähtöhinta
1 500 SEK