BOK, "Herrmann und Dorothea" av J.W. von Göthe, Braunschweig 1822.

Handkolorerad illustrationer. Helfranskt skinnband med präglad och förgylld dekor, helt guldsnitt.

Slitage, ej genomgången.

Lähtöhinta
2 000 SEK