390030

SCHATULL/TANTALUS, sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.

Boulle-imitation av mässing mot målad botten. Fyra flaskor och 14 glas med förgylld dekor av murgröna. Höjd 26 cm.

Åldersrelaterat slitage, mindre skador. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
5 000 SEK