Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

TABURETT, empire, 1800-talets första hälft.

Vitmålad. Svängda armstöd samt ben. Sits stoppad med tagel. Längd 62 Höjd 58 cm.

Slitage. Färgbortfall. Sits med hål och omfattande slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK