OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-talets mitt. Otydligt signerad GK.

Vy över St Andreas katedralen från Piazza del Duomo, Amalfi. 47 x 34.

Smärre ytrispor.

Muut tiedot

Målad före 1891 då katedralens fasadfront rasade och sedan återuppbyggdes.

Lähtöhinta
5 000 SEK