KANDELABRAR, ett par, sent 1800-tal.

5 ljusarmar varderad. Patinerad metall. Dekor av förgyllda blommor respektive porslinsblommor. Tredelad fot med vegetativ dekor. Höjd ca 52cm.

Bruksslitage. Anlöpningar.

Lähtöhinta
5 000 SEK