LJUSSTAKAR, två par, pläter, London, England, 1800-tal.

I form av kolonner med korintiska kapitäl. Lösa ljusmanchetter. Höjd 30 resp 31 cm.

Bruksslitage, smärre bucklor. Ställvis bortnött legering.

Muut tiedot

Behållningen av försäljningen av detta föremål går till Alla Kvinnors Hus, en ideell förening som arbetar med kvinnor som utsatts för våld och övergrepp.

Lähtöhinta
2 000 SEK