394356

VÄGGPENDYL, gustviansk stil, 1900-talets första hälft.

Urtavlan märkt Isak Mobeck Norrköping. Dekor av pelare. Krönt av rosett. Pendel och nyckel finns. Höjd 81 cm.

Ej funktionstestad. Urtavla med krackelyr och färgbortfall. Smärre färgbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK