VASER, 3 st (2+1) samt TEKANNA, porslin, Kanton, Kina, 1800-tal.

Polykrom dekor med figurscener, insekter och bladverk. Vasernas höjd 15 och 20 cm. Tekannans höjd 11 cm.

Smärre repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK