SPARKASSA FÖR SKOLKLASS,. "Tornabanken"1900-talets första hälft.

Plåt och metall, 30 små fack för mynt. Bakomliggande små lådor. Längd 32, bredd 23, höjd 6,5.

Bruksslitage. Märken och repor. Anlupet. 3 små lådor saknas.

Lähtöhinta
1 500 SEK