BORDSGARNITYR, 3 dela Louis XVI-stil 1800-talets andra hälft.

Bestående av bordsur och ett par urnor. Brons och porslin med målad dekor. Ur med dekor av girlanger och akantusblad, krönande urna. Urnor med hänklar i form av bockhuvuden. Höjd 24-44 cm. Nyckel finns.

Möjligen saknas lock till urnorna. Smärre slitage. Baksidan av uret med spräckt glas. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
5 000 SEK