396644

SKRIN med LÅS, gjutjärn, 1800-talets första hälft.

Med inbyggt lås i lock, gångjärnsförsett lock, dekor av lejon i relief. Längd ca 30, bredd ca 23, höjd ca 19 cm.

Slitage, nagg, märken. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK