SKÄNK, 1800-talets första hälft.

Målad. Med tråg. 2 dörrar med bakomliggande hyllplan. Bredd 120. Djup 55. Höjd 110 cm.

Delar av sockel saknas baktill. Senare målning. Repor och märken. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
10 000 SEK