Korut
397249

RING, troligen platina med smaragd ca8x7x5mm och diamanter, tot ca0,45ct. Vikt 9,1g.

Blandad slipning på diamanter, genombruten skena. Storlek 17/53.

Bruksslitage. Ej stämplad. Enstaka diamanter med chip och cavities samt innelsutningar.. En diamant medföljer löst. Smaragd med nagg.

Lähtöhinta
8 000 SEK