Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

VÄGGKONSOL, rokoko, troligen Frankrike, 1700-tal.

Bronserad och förgylld. Riklig, vegetativ dekor. Höjd 30, bredd 29cm.

Renoverad och kompletterad. Senare hyllplan. Färgbortfall. Avslag. Fläckigt hyllplan. En upphängningsögla saknas. Maskstunget bakstycke.

Lähtöhinta
3 000 SEK