Skultuna Messingsbruk

(Ruotsi, 1607-)
Skultuna Messingsbruk
(Ruotsi, 1607-)

VÄGGLJUSSTAKAR, 3 st, mässing, Pierre Forssell, Skultuna.

Väggfäste och separat ljushållare med cirkelformad tyngd. Total höjd 48 cm.

Bruksslitage. Repor. Anlöpningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK