398376

TENNSTOP, 5 st, otydliga stämplar, 1800-tal.

Konande form. Med lock. Svängda handtag. Bland annat med profiler av Karl XIV Johan och Oscar I på locken. Höjd 19-21cm.

Bruksslitage. Bucklor. Repor. Bristningar. Lagningar. Monogramgravyr.

Lähtöhinta
2 500 SEK