DALERMYNT, koppar, 1/2 daler, Karl XII, 1715.

Sjöfynd S/S NICOBAR. Mått ca 10,8 cm x 11,2 cm x 3mm.

Slitage, anlöpningar, kantskador.

Lähtöhinta
2 000 SEK