Carl Larsson

(Ruotsi, 1853-1919)
Carl Larsson
(Ruotsi, 1853-1919)

CARL LARSSON. Etsning, 1911, signerad.

"Professor Mårten Sondén". Plåtstrl. ca. 13,5x10

Ej examinerad ur ram. Gulnad, smärre fläckar.

Kirjallisuus

Carl Larsson, Grafiska Verk, Hjert & Hjert, nr 77, sid 178.

Lähtöhinta
1 500 SEK