399896

SKOPUTSLÅDA, mässing samt trä, Turkiet, 1900-tal.

Med lösa flaskor, 8 st på vardera sida. 4 borstar medföljer(placerade i fack på lådans båda sidor), Infällda bilder, dock tryckta. Längd ca 85, bredd ca 19, höjd ca 39 cm.

Bruksslitage, repor, bucklor och nagg. Delvis skadade etiketter på flaskor.

Lähtöhinta
1 500 SEK