FÄLLBORD. Omkring sekelskiftet 1900.

I mahogny, fällbar skiva på trepassfot, med hjultrissor. Diameter ca 88,5, Höjd ca 77 cm.

Slitage och repor samt nagg, senare kompletterad(bl a stärkt under skiva samt vid fäste mellan fot och stomme)

Lähtöhinta
3 000 SEK