TAKLAMPA, mässing, 1950-/60-tal.

Cylindrisk mittpelare. Rektangulära armar. 18 ljuspunkter i 3 etage. Takkopp av koppar. Höjd till mittpelarens slut 43 cm. Total höjd 132 cm.

Slitage, repor, ej funktionstestad.

Alkuperä - Provenienssi

Sterns Herrekipering Norrköping

Lähtöhinta
2 500 SEK