BARSKÅP, Sverige, 1940-tal.

BARSKÅP, Sverige, 1940-tal.

Ljust trä, Lock med undersida i olika träslag lagt i rutmönster, glas. Inredning för flaskor, rutmönstrad skiva med lös bricka i glas och förkromad metall. Barinredning hissas upp när locket öppnas. På hjul. Baksida med dörr med innanförliggande flaskställ samt låda. Längd 70 bredd 40 höjd 58. Nyckel finns.

Lås fungerar ej. Slitage. Fläckar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK