GOLVURNOR, 2 st, lergods, Höganäs, varav en av Svän Bolin, 1900-talets andra hälft.

Balusterform. En med ristad dekor. Höjd 49 respektive 53 cm.

Sedvanligt ytslitage, tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
1 500 SEK