BLOMBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Betsad björk. Skuren dekor. Rottingklädda sidor. Insats av zinkplåt. Bredd 69. Djup 24. Höjd 67 cm.

Sprickor i sarg. Märken och repor. Insats något anlupen.

Lähtöhinta
2 000 SEK