KANDELABRAR, ett par, Nordeuropa, 1800-talets andra hälft.

Förgyllda. För fyra ljus vardera. Rik dekor med bland annat pärlstav, cylinderformade porslinsstammar bemålade med motiv av blommor. Höjd 30,5 cm.

Ytsmuts. Bruksslitage. Repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK