SPEGEL, sengustaviansk. Söderhamns hallstämpel, 1800-talets första del.

Bronserad. Krönt med kantlist. Rektangulär med infällda gouacher med motiv. Pärlstavsdekor. Höjd 87, bredd 46 cm.

Slitage. Märken och repor. Senare bronsering.

Lähtöhinta
3 500 SEK