TALLRIKAR, porslin, 2 st. Kina, Qianlong (1736-1795).

Dekor i underglasyrblå. Diam 28 cm.

Slitage. Nagg. Glasyrdefekt. Tillverkningsdefekt.

Lähtöhinta
3 000 SEK