KAFFESERVIS, 3 delar, rokokostil, silver, C G Hallberg, 1930-tal. Ca 1000 g.

Bukig form på fötter. Kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål. Svenska importstämplar. Höjd 9,5-24 cm.

Smärre slitage. Bendetaljer på handtag saknas.

Lähtöhinta
5 000 SEK