BÄGARE, 3 st, soapstone, 1900-tal.

Skuren dekor.
Figur 1: Koraller med fiskar.
Figur 2: Apa med råtta samt fåglar.
Figur 3: Blomranka.
Höjd ca 9-11,5 cm.

Slitage, repor, nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK