Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

BORDSSPEGEL, empire, 1800-talets första hälft.

Fanérad med pyramidmahogny. Rakform med ovanliggande spegel, tre lådor i sargen vilandes på kulfötter. Knoppar i rot. Bredd: 38,5 cm, Djup: 23 cm, Höjd: 64 cm.

Slitage, repor, smärre torr sprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK