BYRÅ, gustaviansk stil, 1800/1900-tal.

Rak form, avfasade hörn, raka nedåt avsmalnade ben. Två lådor samt två lådor i sarg. Bronserade beslag, inläggningar. Konturerad skiva i kolmårdsmarmor. L 89, b 48, h 87.

Slitage, tidigare lagningar, lister saknas.

Lähtöhinta
3 500 SEK