Erik Öhrmark

(Ruotsi, 1747-1813)
Erik Öhrmark
(Ruotsi, 1747-1813)

STOL, gustaviansk, Erik Öhrmark, 1700-/1800-tal.

Ryggbricka med genombruten dekor, skuren dekor av fleuroner. Stoppad sits klädd i grönrandig textil. Signerad EÖM.

Senare bemålad. Kompletterad. Maskstungen. Slitage.

Lähtöhinta
2 500 SEK