IKEA

(Ruotsi, 1943-)
IKEA
(Ruotsi, 1943-)

BOKHYLLA, 3 delar, "Tema", Gillis Lundgren, IKEA, 1950/60-tal.

Teakfaner och svärtat trä. Överdelar med hyllplan, nederdelar med dörr, innaförliggande hylla samt 5 lådor respektive dörrpar med innanförliggande hyllinredning, bredd 100 djup ca24-35 höjd ca170 cm. Löstagbar, sammankopplande skrivskiva medföljer, längd 95 djup 35.

Slitage. Mindre fanerskador.

Muut tiedot

Lanserad 1955.

Lähtöhinta
6 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?